Танд туслах хэрэглэгчийн лавлах

7555-8484 11-452162
НүүрМэдээНийгмийн даатгалын салбарын спортын шилдгүүд тодорлоо

Нийгмийн даатгалын салбарын спортын шилдгүүд тодорлоо

Монгол Улсад нийгмийн даатгалын байгууллага үүсч хөгжсөний 75 жилийн ой энэ жил тохиож байна. Ойн хүрээнд спортын таван төрөлт наадмыг улсын хэмжээнд зохион байгуулж бүсээсээ шалгарсан шилдэг баг тамирчид Улаанбаатар хотноо ирж өрсөлдөн шилдгийн шилдгээ тодруулсан юм.

НИЙЛБЭР ДҮНГЭЭР:

Нэгдүгээр байрт: Төвийн бүс
Хоёр дугаар байрт:  Сонгинохайрхан дүүрэг
Гуравдугаар байрт: Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар

Гар бөмбөгийн төрөлд: /эмэгтэй/

1. Сонгинохайрхан дүүрэг
2. Зүүн бүс /Дорнод, Хэнтий, Сүхбаатар, Говьсүмбэр/
3. Чингэлтэй дүүрэг

Гар бөмбөгийн төрөлд: /эрэгтэй/

1. Баянзүрх дүүрэг
2. Говийн бүс /Дундговь, Өмнөговь, Дорноговь, Өвөрхангай/
3. Сонгинохайрхан дүүрэг

Шилдэг тамирчин гар бөмбөг:

1. Эмэгтэй – Хонгорзул /Сонгинохайрхан дүүрэг/
2. Эрэгтэй – Даваасамбуу /Баянзүрх дүүрэг/

Сагсан бөмбөгийн төрөлд: /эмэгтэй/ 

1. Сүхбаатар дүүрэг
2. Төвийн бүс / Дархан-Уул, Орхон, Сэлэнгэ, Булган, Төв /
3. Чингэлтэй дүүрэг

Сагсан бөмбөгийн төрөлд: /эрэгтэй/           

1. Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар
2. Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам
3. Сонгинохайрхан дүүрэг

Шилдэг тамирчин сагсан бөмбөг:

1. Эмэгтэй – н.Чимэддолгор /Сүхбаатар дүүрэг/
2. Эрэгтэй – Г.Баттөр /Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар/

Шатрын төрөлд: /эмэгтэй/

1. Д.Энхмөнх /Төвийн бүс/
2. Д.Байгальмаа /Зүүн бүс/
3. н.Сарангэрэл /Нийслэлийн эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын газар/

Шатрын тэмцээний төрөлд: /эрэгтэй/

1. З.Пунцагцэрэн /Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газар/
2. Х.Ерханат /Баруун бүс/
3. Б.Баярсайхан /Сонгинохайрхан дүүрэг/

Боулингийн төрөлд:

1. Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын тэргүүн дэд дарга Ч.Алтанхуяг ахлагчтай баг
2. Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын ерөнхий газрын дарга Д.Зоригт ахлагчтай баг
3. Өмнөговь аймгийн Эрүүл мэнд, нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга Б.Оргилболд ахлагчтай Говийн бүсийн баг

Ширээний теннисний төрөлд: /эмэгтэй/

1. Ц.Дэлгэр /Төвийн бүс/
2. Л.Наранцэцэг /Баруун бүс/
3. Ц.Баярмаа /Зүүн бүс/

Ширээний теннисний төрөлд: /эрэгтэй/

1. З.Болдбаатар /Төвийн бүс/
2. Б.Баярсайхан /Сонгинохайрхан дүүрэг/
3. Г.Баттөгс /Чингэлтэй дүүрэг/

2017 оны 10 дугаар сарын 27-ны өдөр

ЭРҮҮЛ МЭНД, НИЙГМИЙН ДААТГАЛЫН ЕРӨНХИЙ ГАЗАР